Powierz swoje sprawy właściwemu prawnikowi

Adwokat rozwód Wrocław

Prawnik od rozwodów we Wrocławiu może Państwu pomóc w trudnym procesie rozwodu. Rozwód został wprowadzony w imię interesu społecznego dla eliminacji  zła społecznego, jakim byłoby utrzymywanie formalnego węzła małżeńskiego, gdy zanikła wspólnota małżeństwa, gdy małżeństwo faktycznie nie istnieje i nie ma szans na dalsze jego funkcjonowanie. ( uchwała Sądu Najwyższego z dnia 26 kwietnia 1952r., sygn. akt C 798/51)

Podjęcie decyzji o rozwodzie lub separacji jest najtrudniejszą decyzją w życiu, niestety czasami nieuniknioną. Adwokat od spraw rozwodowych we Wrocławiu pomoże Państwu profesjonalnie i sprawnie przejść przez ten trudny proces. Przesłanką do orzeczenia rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia.

Sąd może rozwiązać małżeństwo przez rozwód:

  1. . bez orzekania o winie – na zgodne żądanie małżonków,
  2. z winy obojga małżonków,
  3. z winy jednego z małżonków
  4. ustalając, że żaden z małżonków nie ponosi winy

W wyroku rozwodowym Sąd orzeka m.in. o :

  • władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi
  • alimentach na rzecz dzieci
  • kontaktach z dziećmi
  • sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

Prawnik od rozwodów z Wrocławia pomoże Państwu przygotować profesjonalny pozew o rozwód, udzieli odpowiedzi na pytania, jakie okoliczności Sąd bierze pod uwagę rozstrzygając w przedmiocie powierzenia opieki nad dziećmi, alimentów oraz innych istotnych kwestii, ale przede wszystkim przeprowadzi przez postępowanie sądowe. Dobrze przygotowany i uzasadniony pozew umożliwia szybsze i sprawniejsze postępowanie, które może zakończyć się nawet na pierwszej rozprawie.

SEPARACJA

Separacja jest rozwiązaniem czasowym, regulującym kwestię faktycznego rozłączenia małżonków. W odróżnieniu od rozwodu separacja nie powoduje ustania małżeństwa, jest stanem przejściowym zmierzającym albo do pojednania małżonków albo do ich trwałego rozłączenia. Jeżeli zatem istnieje szansa na uratowanie małżeństwa lepszym rozwiązaniem jest separacja, a nie rozwód.  W odróżnieniu od rozwodu separację można znieść, np. w przypadku gdy małżonkowie się pogodzą.  Zasadniczo separacja różni się od rozwodu tym, że małżonkowie nie mogą wstąpić w nowy związek małżeński, a kobieta nie może zmienić nazwiska na panieńskie.  Najważniejszym skutkiem orzeczenia separacji jest powstanie między małżonkami rozdzielności majątkowej.
Warto przez podjęciem decyzji skonsultować swoją sytuację prawną z adwokatem z Wrocławia, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych.

Niezależnie od tego, czy decyzja o rozwodzie jest nieunikniona, czy też istnieje szansa na uratowanie małżeństwa, adwokat od rozwodów pomoże Państwu w każdej sytuacji.

Kancelaria adwokacka
Prawo rodzinne
Prawo karne
Prawo cywilne
Blog
Opinie
Kontakt
Copyright 2022
Realizacja: strony-piaseczno.pl