Powierz swoje sprawy właściwemu prawnikowi

Adwokat rozwód Wrocław

Adwokat rozwód Wrocław może pomóc Państwu w trudnym procesie rozwodu. Rozwód został wprowadzony w imię interesu społecznego dla eliminacji  zła społecznego, jakim byłoby utrzymywanie formalnego węzła małżeńskiego, gdy zanikła wspólnota małżeństwa, gdy małżeństwo faktycznie nie istnieje i nie ma szans na dalsze jego funkcjonowanie. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 26 kwietnia 1952 r., sygn. akt C 798/51)

Podjęcie decyzji o rozwodzie lub separacji jest jedną z trudniejszych decyzji w życiu, niestety czasami nieuniknioną. Nasz dobry adwokat od rozwodów pomoże Państwu profesjonalnie i sprawnie przejść przez trudny proces rozwodowy.

Adwokat Wrocław – zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami w zakresie prowadzenia spraw o rozwód oraz o separację.

Kiedy sąd może rozwiązać małżeństwo?

Przesłanką do orzeczenia rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżonków. Zgodnie z linią orzecznictwa zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego oznacza zerwanie wszelkich więzi duchowych, fizycznych i materialnych łączących małżonków (uchwała SN z dnia 28.05.1955 r., sygn. akt I Co 5/55).

Sąd może rozwiązać małżeństwo przez rozwód:

  • bez orzekania o winie – na zgodne żądanie małżonków,
  • z winy obojga małżonków,
  • z winy jednego z małżonków
  • ustalając, że żaden z małżonków nie ponosi winy

W wyroku rozwodowym Sąd orzeka m.in. o:

  • władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi
  • alimentach na rzecz dzieci
  • kontaktach z dziećmi
  • sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania

Rozwody – adwokat Wrocław

Prawnik od rozwodów Wrocław pomoże Państwu przygotować profesjonalny pozew o rozwód, udzieli odpowiedzi na pytania, jakie okoliczności Sąd bierze pod uwagę, rozstrzygając w przedmiocie powierzenia opieki nad dziećmi, alimentów oraz innych istotnych kwestii, ale przede wszystkim przeprowadzi przez postępowanie sądowe. Dobrze przygotowany i uzasadniony pozew umożliwia szybsze i sprawniejsze postępowanie, które może zakończyć się nawet na pierwszej rozprawie.

Adwokat Wrocław – rozwód czy separacja?

SEPARACJA

Separacja jest rozwiązaniem czasowym, regulującym kwestię faktycznego rozłączenia małżonków. W odróżnieniu od rozwodu separacja nie powoduje ustania małżeństwa, jest stanem przejściowym zmierzającym albo do pojednania małżonków, albo do ich trwałego rozłączenia. Jeżeli zatem istnieje realna szansa na uratowanie małżeństwa, lepszym rozwiązaniem może okazać się separacja, a nie rozwód.  W odróżnieniu od rozwodu separację można znieść, np. w przypadku gdy małżonkowie się pogodzą.  Zasadniczo separacja różni się od rozwodu tym, że małżonkowie nie mogą wstąpić w nowy związek małżeński, a kobieta nie może zmienić nazwiska na panieńskie.  Najważniejszym skutkiem orzeczenia separacji jest powstanie między małżonkami rozdzielności majątkowej.

Prawnik rozwody Wrocław – zapraszamy!

Warto przez podjęciem decyzji skonsultować swoją sytuację prawną z naszym adwokatem rozwodowym Wrocław, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych.

Niezależnie od tego, czy decyzja o rozwodzie jest nieunikniona, czy też istnieje szansa na uratowanie małżeństwa, adwokat od rozwodów pomoże Państwu w kwestiach prawnych.

Sprawdź także pozostałe nasze usługi prawne

Kancelaria adwokacka
Prawo rodzinne
Prawo karne
Prawo cywilne
Blog
Opinie
Kontakt
Copyright 2022
Realizacja: strony-piaseczno.pl