Powierz swoje sprawy właściwemu prawnikowi

Władza i kontakty Wrocław

Postępowania z zakresu władzy rodzicielskiej to kolejny rodzaj spraw, w jakich reprezentujemy klientów. Władza rodzicielska nad dzieckiem – to prawo i obowiązek, które trwają do momentu, gdy dziecko uzyska pełnoletniość, czyli do ukończenia 18 roku życia. Rola rodzica w spełnianiu swoich obowiązków jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Ograniczenie praw rodzicielskich, pozbawienie władzy rodzicielskiej Wrocław czy zawieszenie praw rodzicielskich Wrocław to kwestie, które reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy.

W zakresie władzy rodzicielskiej orzeka Sąd m.in. w wyroku rozwodowym. W braku porozumienia sposób sprawowania władzy rodzicielskiej mogą uregulować sądownie również rodzice, którzy posiadają dzieci ze związków nieformalnych. Ograniczenie, pozbawienie lub zawieszenie wykonywania tej władzy może nastąpić na mocy orzeczenia Sądu.

Kontakty z dzieckiem

Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice mają prawo i obowiązek kontaktowania się  z dzieckiem. Niestety coraz częściej zdarza się, że rodzice nie mogą dojść do porozumienia w zakresie kontaktów i właśnie wtedy może pomóc adwokat Wrocław

Pozbawienie władzy rodzicielskiej Wrocław

Pozbawić władzy rodzicielskiej można jedno, ale również oboje rodziców. Orzeczenie sądowe w tym zakresie może być wydane zarówno w przypadku dzieci pochodzących ze związków małżeńskich, jak i związków nieformalnych. Decyzję o tzw. „odebraniu praw rodzicielskich Wrocław” zapadają na mocy orzeczenia sądu.

Jak działa ograniczenie, pozbawienie oraz zawieszenie praw rodzicielskich w praktyce

Kwestie władzy rodzicielskiej są uregulowane w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Możliwy katalog decyzji co do władzy rodzicielskiej jest bardzo duży. Niezależnie od sytuacji, zawsze warto zasięgnąć pomocy prawnej w sytuacji, gdy konieczne jest uregulowanie kwestii dotyczącej władzy rodzicielskiej względem dziecka. W takich wypadkach wiedza i doświadczenie, jaką posiada adwokat rodzinny Wrocław, mogą okazać się nieocenione. 

Potrzebujesz pomocy? Nasza Kancelaria jest do Twojej dyspozycji

Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach pozbawienia władzy rodzicielskiej Wrocław, ograniczenia praw rodzicielskich Wrocław czy zawieszenia praw rodzicielskich Wrocław, nasza kancelaria chętnie Ci pomoże. Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie spokój i bezpieczeństwo Twojego dziecka. Pomożemy Ci przejść przez ten trudny czas. Nasze usługi to:

Kancelaria adwokacka
Prawo rodzinne
Prawo karne
Prawo cywilne
Blog
Opinie
Kontakt
Copyright 2022
Realizacja: strony-piaseczno.pl